filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
BAFTA
1954
http://www.bafta.org/
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
BAFTA
Najlepszy film brytyjski
wygrane
Genevieve
(1953)
nominacje
Moulin Rouge
(1952)
Okrutne morze
(1953)
The Heart of the Matter
(1953)
The Kidnappers
(1953)
Najlepsza aktorka brytyjska
wygrane
[Audrey Hepburn]
Audrey Hepburn
jako Księżniczka Anna w filmie
Rzymskie wakacje
(1953)
nominacje
Celia Johnson
Raj kapitana
(1953)
Najlepszy film z jakiegokolwiek źródła
wygrane
Zakazane zabawy
(1952)
nominacje
Jeździec znikąd
(1953)
Juliusz Cezar
(1953)
Lili
(1953)
Mały światek Don Camilla
(1952)
Mogambo
(1953)
Moulin Rouge
(1952)
Nadziei za dwa grosze
(1952)
Okrutne morze
(1953)
Piękny i zły
(1952)
Rzymskie wakacje
(1953)
Słońce świeci jasno
(1953)
Stąd do wieczności
(1953)
The Heart of the Matter
(1953)
The Kidnappers
(1953)
The Medium
(1951)
Wróć, mała Shebo
(1952)
Wszyscy jesteśmy mordercami
(1952)
Najlepszy aktor brytyjski
wygrane
[John Gielgud]
John Gielgud
jako Gajusz Kasjusz w filmie
Juliusz Cezar
(1953)
nominacje
Kenneth More
Genevieve
(1953)
Jack Hawkins
Okrutne morze
(1953)
Trevor Howard
The Heart of the Matter
(1953)
Duncan Macrae
The Kidnappers
(1953)
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
The Conquest of Everest
(1953)
nominacje
Biała grzywa
(1953)
Mille miglia
(1953)
Water Birds
(1952)
Wśród lodów oceanu
(1953)
Najbardziej obiecujący debiut filmowy
wygrane
Trouble in Store
(1953)
Norman Wisdom
nominacje
Moulin Rouge
(1952)
Colette Marchand
Najlepsza aktorka zagraniczna
wygrane
[Leslie Caron]
Leslie Caron
jako Lili Daurier w filmie
Lili
(1953)
nominacje
Maria Schell
The Heart of the Matter
(1953)
Marie Powers
The Medium
(1951)
Shirley Booth
Wróć, mała Shebo
(1952)
Najlepszy aktor zagraniczny
wygrane
[Marlon Brando]
Marlon Brando
jako Marek Antoniusz w filmie
Juliusz Cezar
(1953)
nominacje
Spencer Tracy
Aktorka
(1953)
Claude Laydu
Dziennik wiejskiego proboszcza
(1951)
Van Heflin
Jeździec znikąd
(1953)
Eddie Albert
Rzymskie wakacje
(1953)
Gregory Peck
Rzymskie wakacje
(1953)
Marcel Mouloudji
Wszyscy jesteśmy mordercami
(1952)
Specjalna nagroda filmowa
wygrane
The Romance of Transportation in Canada
(1952)
nominacje
Johnny on the Run
(1953)
The Dog and the Diamonds
(1953)
The Pleasure Garden
(1953)
Wyróżnieni w roku 1954
Juliusz Cezar
(
2/3
)
Rzymskie wakacje
(
1/4
)
Lili
(
1/2
)
Genevieve
(
1/2
)
Zakazane zabawy
(
1/1
)
Trouble in Store
(
1/1
)
The Conquest of Everest
(
1/1
)
The Romance of Transportation in Canada
(
1/1
)
The Heart of the Matter
(
0/4
)
Moulin Rouge
(
0/3
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.