PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746395}

Nobel

7,3 1 283
oceny
7,3 10 1 1283
Nobel
powrót do forum serialu Nobel

Widać tutaj inspiracje amerykańskimi serialami o podobnej tematyce - posprodukcyjne pogorszenie kolorów, kadry, itp. Jedynie ruch pracy kamery w odcinkach 5-7 przypomina mi czasami nieudolne seriale polskie jak Malanowski czy W-11, gdzie nagłe zbliżenia kamery są nieuzasadnione. Chciałem dać serialowi 8, ale przez tę pracę kamery obniżyłem do 7. Propsy za końcówkę i mam nadzieję, że będzie jakiś sequel.

ocenił(a) serial na 8
Masa_san

oni chyba maja ogólnie taki tryb filmowania, widziałem filmy norweskie, mjały taki sam "urok" pracy kamery

ocenił(a) serial na 8
tegesno

miały***

hahaha

ocenił(a) serial na 9
Masa_san

Jasne, są amerykańskie seriale, które się tak kręci, ale nie można tego utożsamiać tylko z amerykańskim kinem. Taka praca kamery i post-produkcyjna saturacja jest charakterystyczna dla wojennych/pseudo reportażowych produkcji, różnych narodowości. Ma sprawiać wrażenie autentyczności i surowej atmosfery. Raz wychodzi to lepiej raz gorzej. W tym serialu bardzo mi pasowało i nie gryzło.

Masa_san

Nie cierpię "mądrali", którym się wydaje, iż pozjadali wszystkie rozumy tego świata. Nie można się, ot tak, cieszyć, oglądając? Żal mi ludzi, którym nie dane jest przeżywać czegokolwiek bez jednoczesnego analizowania, świat jest przez to ubogi i mało ciekawy. A przecież taki nie jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones