PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771630}

Norsemen

Vikingane
7,3 6 083
oceny
7,3 10 1 6083
Norsemen
powrót do forum serialu Norsemen

Swietne w swoim gatunku- pastisz, komedia grajaca czesto na absurdalnym humorze. Nam sie skojarzylo (pewnie nie bez znaczenia kaleczenie angielskiego akcentu) z "Co robimy po zmierzchu". Kto nie lapie takiego humoru- nie doceni. I tyle.
Niski budzet, ale gra aktorska urzekajaca. Teksty- wiekopomne!
A w bonusie- wikingow graja ich potomkowie- Norwedzy, a nie anglosasi, jak w Vikings- gdzie wiec wiekszy autentyzm?;)

ocenił(a) serial na 9
Dave_Key

*"Co robimy w ukryciu", ofc. Polecam przy okazji!

Dave_Key

Anglosasi to mieszanka dawnych Anglów, Sasów i Jutów czyli ludów germańskich wywodzących się ze Skandynawii. Także na dobrą sprawę Wikingowie mają taki sam rodowód jak Anglosasi :)

ocenił(a) serial na 7
Dave_Key

Kaleczenie angielskiego akcentu w serialu obrazuje sposób, w jaki Skandynawowie rzeczywiście mówią po angielsku :D Oczywiście nie wszyscy, ale większość, z którymi się zetknęłam wypowiada się dokładnie w taki sposób, jak bohaterowie serialu :)

ann19_94

Ten akcent bardzo dodaje klimatu serialowi. Typowy skandynawski, bardzo uprzejmy, kontrastuje z brutalnością wikingów

Dave_Key

Zgadzam się. Film unikalny. Niewiele takich perełek powstało

kaszojad

Niesamowity serial, nie spodziewałem się tak dobrej roboty patrząc po ocenach, jakie ma na portalach filmowych. Obejrzałem, bo mi Netflix polecił w związku z obejrzeniem innego serialu. Czasami tak robię, że na minutę, dwa rzucam oko, aby przekonać się czy faktycznie jest to coś godnego uwagi. Zazwyczaj nie, ale tutaj już w pierwszych sekundach wyczułem tą atmosferę ironii. Nie rozumiem, czy ludzie się nie połapali o co tu w tym chodzi, czy też po prostu nie trawią takiego rodzaju humoru.

ocenił(a) serial na 8
Dave_Key

To nie kaleczenie angielskiego akcentu, a po prostu norweski akcent. "Co robimy w ukryciu" to produkcja nowozelandzka, a aktorzy z Nowej Zelandii maja akcent nowozelandzki, a nie kalecza angielskiego. Kazdy ma swoj akcent, jakby kazdy narod mial akcent pozbawiony nalecialosci , to przestaloby istniec pojecie akcentu.

ocenił(a) serial na 8
Dave_Key

Jest coś w tym serialu, że łapie od pierwszych scen. Do mnie trafił, i teraz czekam, aż trzeci sezon trafi na Netflix.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones