PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803530}

Utoya, 22 lipca

Utøya 22. juli
6,2 6 597
ocen
6,2 10 1 6597
6,8 20
ocen krytyków
Utoya, 22 lipca
powrót do forum filmu Utoya, 22 lipca

Ja chciałam tylko powiedzieć tyle, że warto wybrać się na ten film do kina. Kiedy jesteśmy zamknięci w ciemnej sali, pośród innych ludzi i nie mamy szansy zrobić sobie przerwy, włączyć pauzy i odpocząć od nieustającej serii z karabinu.
To film-doświadczenie, które pozostaje w głowie długo. Ja widziałam ten film w lipcu, na Transatlantyku i nadal mam przed oczami obrazy i emocje towarzyszące podczas seansu.
Uważam, że takie filmy-świadectwa są potrzebne, dzięki nim akty terroryzmu stają się bardziej osobiste, a przez to - jest szansa, że we własnym środowisku będziemy bardziej czujni na wszelkie przejawy nienawiści.

nynavee

Breivika nie ma w tym filmie ? (nie widzę w obsadzie)

ocenił(a) film na 8
Arturro_P

Nie ma. Wszystko jest z perspektywy nastolatków, jest duża dezinformacja, a on sam miga w oddali dosłownie na sekundę.

nynavee

Nie chcieli nobilitować mordercy pewnie. Musi upłynąć więcej czasu, to ktoś zrobi film z czarnym charakterem w jednej z ról głównych.

ocenił(a) film na 8
Arturro_P

No dokładnie o to chodzi, żeby nie robić z Brevika kolejnego pasjonującego mordercy. Bo zło zawsze w sztuce jest bardziej pociągające, niestety. Ale ta sprawa jest zbyt świeża, zbyt aktualna i dlatego zdecydowanie się zgadzam z decyzją reżysera.

Arturro_P

Jest w filmie.

nynavee

"jest szansa, że we własnym środowisku będziemy bardziej czujni na wszelkie przejawy nienawiści" to musiałabyś cały nakład Starego Testamentu i Koranu na Świecie spalić

nynavee

Autorze tego postu wytłumacz mi proszę czy film, który stworzył netflix jest tym samym tu opisywanym? Jeśli nie prosze cię podaj jakiś link, czy coś po czym będę mogła odnaleźć ten film.

TrefnaPanna

Nie jestem autorem, ale to 2 różne filmy z czego Netflixowski się nawet nie umywa do tego tutaj.

ocenił(a) film na 8
Fryzomaniak

Wcześniej nie zauważyłam tego pytania, więc teraz tylko podbijam - dokładnie tak. To dwa różne filmy, z tym, że Utoya, 22 lipca (czyli ten), jest znacznie lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones